Alarm durumunda uyarıların e-mail ve SMS ile kişi veya kişilere gönderilmesi

Mesajlar ve alarmlar ile hızlı bir şekilde durum hakkında bilgi sahibi olmak izlenen / kontrol edilen ekipmanın duruş süresini kısalttığı gibi verimliliği de arttıracaktır. Zenon message control ile kullanıcı dünyanın herhangi bir yerinden sorumlu olduğu sistem hakkında gerçek zamanlı olarak bilgi sahibi olur ve zenon Every Where ile veya zenon Web server kullanarak sisteme kolayca ulaşarak müdahale edebilir.

 

Anında Bilgilendirme

zenon Message Control, sistem olayları veya alarm durumlarında, önceden belirlenmiş kişi veya kişilere SMS, e-mail veya sesli mesaj olarak anında bilgilendirme yapar. Message Control modülü üzerinden, dilerseniz olayları pozitif veya negatif olarak onaylayabilmek dahi mümkündür. Onay istenilen bir fonksiyon bağlanarak aksiyon almak dahi mümkündür. E-mail ile bilgilendirme de e-mail eki olarak pdf dosyaları ekleyerek ek bilgilendirmeler yapılabilir. Bu bilgilendirmeler ilgili alarm ile ilgili neler yapılması gerektiği gibi bilgileri içerebilir.

 

Hızlı Reaksiyon

  • Integrated messaging service that can be automated
  • SMS, e-mail (SMTP), ve sesli mesaj desteği
  • Onay (Acknowledgement) imkanı (pozitif/negatif)
  • Tam loglama
  • Yedekli server modunda dahi sorunsuz çalışma
  • Runtime modunda dahi müdahale edilip değiştirilebilir koşullandırmalar
  • Alıcıları gruplama, tekil adrese gönderim, veya gruplara göndrim

 

Configure projects efficiently and with redundancy

Message Contrll zenon un içinde dâhili bir fonksiyondur. Bu nedenle tüm durum bilgileri örneğin başarılı bir şekilde mesaj gönderimi, kabul edilen onay (acknowledgement) veya takip eden eylem aktivasyonu Chronological Event List (CEL) ‘e istisnasız olarak kayıt edilir. Ekran dili değiştirmek de mümkündür. Kullanıcıların yetkilendirmeleri, zenon un dizayn sırasında belirlenmiş olan kullanıcı yetkilendirmelerini kullanarak çalışır. Message Control fonksiyonu ek bir mühendislik gerektirmeksizin yedekli çalışmada da otomatik olarak çalışır.

 

Proje konfigürasyonu ve zenon a entegrasyon

Message Control için proje konfigürasyonu dizayn aşamasında yapılabileceği gibi Runtime modunda da yapılabilir. Hatta web client üzerinden dahi müdahale mümkündür. Kullanıcı yönetimi (telefon no, e-mail adresi, vb...) zenon Runtime üzerinden kolayca yapılabilir. Runtime de yapılan değişiklikler devolopment modülüne otomatik işlenebilir.

 

Bakım

Mesaj kontrolünün yönetimi için bildirimlerin görüntülendiği kendi yönetim ekranı vardır.

 

Mesaj Yönlendirme

 

Uyarı bir kullanıcıdan onay gelene kadar yapılmış ayara göre farklı kullanıcılara yönlendirilir. Şöyle ki; önce mesaj bir kullanıcıya gönderilir eğer ondan geri dönüş alınamaz ise sırası ile önceden ayarlanmış olan kullanıcılara gönderim yapılarak geri dönüş beklenir. 

 

Mesaj Kontrol Dokümanı İçin Tıklayınız.

 

Site Menu