Menşei: Avusturya

Küçük Ölçekli Projeler İçin Genel Amaçlı Otomasyon Yazılımı (Scada) Paketizenon; sahip olduğu 400 den fazla dahili iletişim protokolü sayesinde, marka bağımsız her türlü donanım ile haberleşip;


Online görüntüle / kontrol

Kayıt

Raporlama

Alarm


fonksiyonlarını gerçekleştirebilen sektördeki ender otomasyon yazılımlarından (scada) biridir.


zenon ile sınırsız sayıda OPC driver kullanarak neredeyse bilinen tüm sistemler ile özgürce haberleşebilir, istediğiniz sayıda ekran / alarm / kayıt  / rapor sayfası oluşturabilir ve sahayı ekrandan kolayca kontrol edebilirsiniz.


zenon Operator; ekonomik çözüm arayan müşterileri için geliştirilmiş bir scada paketidir. Windows CE / Windows7 / Windows 8, Windows 10 işletim sistemleri üzerine kurulabilir. 


zenon Operator, Windows CE altında da çalışabildiğinden özellikle operatör paneller için idealdir. Böylece ek bir PC ye ihtiyaç duymadan izleme, kontrol, alarm yönetimi ve raporlama işlemleri kolayca yapılabilir. Ancak dilerseniz Windows yüklü herhangi bir PC'de de çalıştırılması mümkündür.


zenon Operator ile seçilen bir iletişim protokolü (OPC) ücretsiz olarak temin edilmektedir.


Hedef Müşterileriler : Makine üreticileri, küçük endüstriyel uygulamalar


zenon operator küçük uygulamalar için dizayn edildiğinden bazı kısıtlamalara sahiptir.


- Alınan her driver 1 veri yolunu destekler (ethernet veya seri port) ve bir sefer kullanılabilir. (tek driver altına istediğiniz kadar ekipman ekleyebilirsiniz)

- 8192 tag üzerinde satışı yoktur.

- Yedekli server yapısında çalışmak mümkün değildir.

- Script ile çalışma mümkün değildir.

- SQL database kullanım imkanı yoktur. Sadece zenon un kendi database'inden raporlama yapılabilir. 


Neden zenon?

zenon bağımsız bir scada yazılımıdır. Bağımsız olmasının yanında, bilinen tüm protokoller ile haberleşebilecek OPC driverı bulunduğundan tüm sistemlerin tek merkezden izlenmesine olanak tanıyan tek scada yazılımıdır.

 

zenon dinamik bir yapıya sahiptir. Sektördeki tüm gelişmelere anında ayak uydurur. Bu özelliği ile Windows 10/ 8 / 7 / ve CE altında çalışabilen ilk scada yazılımıdır. Aynı şekilde SQL server 2012 ve SAP gibi veri tabanları ile %100 uyumludur.

 

zenon, multi touch paneller ile uyumlu çalışan ilk scadadır.

 

zenon, içinde entegre soft PLC (Zenon Logic) bulunan tek scadadır. Bu modül ile sahada yazacağınız PLC programını ek bir editöre ihtiyaç duymadan PC de yazar test eder ve IEC 61131 standardı ile uyumlu PLC lere direkt olarak yazarak zamandan ve paradan tasarruf edersiz. Böylece scada ile PLC nizin %100 uyumlu çalışacağından emin bir şekilde sahaya gidersiniz.

 

zenon, patenti, Copadata ya ait üstün yedekleme teknolojisi (circular redundancy©) ile size sınırsız yedekleme olanakları sunar. Örneğin sınırsız sayıda birbirinin yedeği server oluşturabilir dilerseniz bir veya daha fazla server a bağlı sınırsız sayıda Client kurabilirsiniz.

 

zenon web server ile herhangi bir PC den, dünyanın herhangi bir yerinden server a kullanıcı adı ve şifre ile bağlanıp, gerçek zamanlı olarak verileri izleyebilir dilerseniz sahayı kontrol edebilirsiniz.

 

Yedekli server yapısında serverlardan biri kapanıp tekrar geri geldiğinde tüm veriler yeni açılan server yazılımı tarafından anında kopyalanarak, veri kaybının önüne geçilir. %100 verilerin yedeğinin geri alınması özelliği sadece Zenon Scada da bulunmaktadır.

 

Güvenilirliği sürekli test edilen zenon scada nın üstün güvenlik ve şifreleme yapısı ile uzak bağlantılarda tüm verilerinizin güvenliğinin garanti olduğundan emin olursunuz.

 

zenon da gelişmiş alarm algılama ve arşivleme özelliği bulunmaktadır. Alarmlar ve sistem olayları ayrı ayrı kategorize edilerek kaydedilebilir. Dilerseniz alarm durumunda e-mail ile veya cep telefonunuza mesaj ile alarm bilgisi alabilirsiniz.

 

zenon tek bir yazılım ile tüm projelere aynı çözümü sunmaz, zenon sektöre özel geliştirdiği scada yazılımları ile endüstri, enerji, gıda, ilaç, otomotiv sektörlerine özel çözümler sunan tek scada dır.

 

zenon kolay mühendislik arayüzü ile aylar sürecek scada projelerinin günler hatta saatler içinde tamamlanmasına olanak tanır. Böylece hem paradan hemde zamandan tasarruf edersiniz.

 

İşte bu nedenle biz Zenon u tercih ettik, sizde deneyin Zenon farkını görün, vaz geçemeyeceksiniz.

 

zenon Scada; Siemens (SAT 230), Sprecher Automation (Sprecon V460) gibi dünya çapında firmalar tarafından kendi isimleri ile OEM olarak yıllardır kullanılmaktadır.   

 

Eğitim ve diğer sorunlarınız için arayın konusunda uzman personelimiz size yardımcı olacaktır. Firmamız bünyesinde verilmekte olan eğitimler; Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak verilebilmektedir.

 

 

Zenon Hakkında Videolar İçin Tıklayınız (You Tube)

Kodu Model Açıklama

Site Menu