DANIŞMANLIK

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

1kV ve üstü enerji ile beslenen tesisler, işletmelerinde Elektrik Mühendisleri Odası tarafından eğitim almış sertifikalı bir Elektrik Mühendisi bulundurmak veya sözleşmeli olarak dışarıdan hizmet almak zorundadırlar.

 

Firmamız; bünyesindeki sertifikalı elektrik mühendisleri ile müşterilerine yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmeti vermektedir. Bu hizmeti alan müşterilerimize firmamız mühendisleri tarafından yüksek gerilim ve manevralar hakkında temel bir eğitim verilir.

 

Bu hizmeti 3 temel alternatif ile sunmaktayız;

 

1- Temel Paket : Standart bir yüksek gerilim işletme sorumluluğu paketidir. Yapılan sözleşme akabinde ayda bir sefer gelinerek rutin kontroller ve işletme personeli ile karşılıklı bilgi alışverişi yapılır.

 

2- Advance Paket : Standart pakete ek olarak tesise ait panoların termal kamera ile ölçümü ve raporlanması ile topraklama ölçüm ve raporlama hizmetleri verilir. Ayrıca yılda bir sefer genel bakım yapılır.

 

3 Pro Paket : Advance Pakete  ek olarak tesisin besleme noktasına bir adet Elspec G4K enerji kalite analizörü bağlanarak tesisin enerji kalitesi 24 saat kontrol altında tutulur ve raporlanır.

 

Tüm paketlere ek olarak, istenirse trafoların ve şalt tesisinin periyodik yıllık bakımları personelimiz tarafından yapılır. Testler sırasında izolasyon, dielektrik, trafo çevrim oranı, trafo yağ testleri, röle ayar ve test hizmetleri, kesici açma kapama zamanı, kontak geçiş direnci testleri yapılarak raporlanır.

 

Daha fazla bilgi için lütfen firmamız ile irtibat kurunuz...

 

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu

trafo işletme sorumluluğu

YG işletme sorumluluğu

OG işletme sorumluluğu

Site Menu