Referanslarımızdan Bazıları

Saha Uygulama

İstanbul Ümraniyede bulunan Akasya Park AVM, iş merkezi ve residance projesine ait ısıtma, soğutma, aydınlatma ve enerji otomasyonu işleri tarafımızdan yapılmıştır.

 

Proje kapsamında 37 adet DDC panosu ile 2 ayrı ve AVM için toprak 3 adet izleme merkezi (Scada) kurulumu yapılmıştır.

 

Proje bedeli : 450.000 Euro dur.


Bolu nun Dörtdivan projesinde tesis edilen temiz su arıtma projesinin tüm elektrik altyapı işleri ile MCC, PLC ve scada işleri firmamız tarafından yapılmıştır.


Projede zenon operator scada yazılımı ve ABB PLC kullanılmıştır.

 

Proje Bedeli : 135.000 TL (2013) 


İstanbul-Ankara otobanı bolu tünelleri öncesindeki son tesis olan Tursan ın ENH, OG, Trafo, jeneratör dahil tüm elektrik altyapı işleri ile otomasyonu firmamız tarafından yapılmıştır. Projede otomasyon yazılımı olarak firmamızın distribütörü olduğu zenon supervizor scada yazılımı kullanılmıştır.


OSB nin atıksu arıtma tesisine ait tüm ENH, OG, Jeneratör dahil her türlü enerji altyapı ve otomasyon işleri firmamız tarafından yapılmıştır. Projede firmamızın distribütörü olduğu zenon supervizor scada yazılımı kullanılmıştır.


Carrefour un enerji verimlillği projesi kapsamında çeşitli mağazalarında aşağıdaki işler firmamız tarafından yapılmıştır.


 

 • Ümraniye Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • İçerenköy Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Ankara Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • İzmir Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Adana Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Eskişehir Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Bayrampaşa Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Bağcılar Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Bursa Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • İzmit Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Maltepe Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • Avcılar Carrefour mağaza içi bant aydınlarma armatürleri değişimi
 • 50 adet Mini Carrefour da 4x18 den LED armatüre dönüşüm
 • Çanakkale Carrefour çeşitli elektrik işleri
 • İzmir depo elektrik işleri
 • Çorlu Carreour elektrik işleri

 


Proje bedeli : 2.000.000 TL (2012)

 

 


DSİ ısparta 18ç bölge müdürlüğüne 1 adet 60A ve 1 adet 45A aktif harmonik filtre uygulaması yapılarak anahtar teslim devreye alınmıştır. 

 

Böylece idari binada yaşanan florosant armatürlerde bulunan elektronik balastların arızlanması sorunu giderilmiştir.


Erdemir bünyesinde Siemens tarafından yenilenen AG/OG şalt tesislerine ait 4 adet trafonun 4000A lik busbar montajları firmamız tarafından yapılmıştır.


EUAŞ Kangal Termik Santralinin iyileştirme çalışmaları kapsamında revize edilen santral soğutma kulesi otomasyonu firmamız tarafından gerçekleştirilmiştir.


Projede ki 2 adet soğutma kulesi için 2 adet S7-300 PLC ile havuzlardan alınan sıcaklık verisine göre motor sürücüler vasıtası ile motor devirleri ayarlanmış ve %60 civarından tasarruf sağlanmıştır.


Santral yönetim binasına kurulan scada sistemi üzerinden tüm motorların ve sürücülerin set değerleri değiştirilebilmekte, online olarak sistem izlenip gerekli raporlar alınabilmektedir.  


IBM in binasında bulunan eski 500 kVA UPS sökülerek yerine 2x200 kVA ve 1x120 kVA UPS ile bunlara ait içerisinde aktif harmonik filtre bulunan UPS giriş çıkış panolarının montajı firmamız tarafından yapılmıştır. Proje 8 saat sürede 15 kişilik ekiple yapılmıştır.


OSB 2. kısım için distribütörü olduğumuz Sprecher EP-DS6 koruma rölelerinin temini ve montajı ile müşteri çıkışları için Elnet LT-TCP ethernet haberleşmeli enerji analizörlerinin yerlerine montajları yapılmıştır.


2. kısımda bulunan Sprecher Rölelerin ve 1. kısımda bulunan PNC marka rölelerin tüm röle ayar/koordinasyonları yapılarak röle test cihazı ile testleri yapılmıştır.


İstanbul-Ümraniye Küçüksu caddesi üzerinde yapılan AVM, konut ve ofis projesine ait BMS, aydınlatrma ve enerji otomasyonu firmamız tarafından yapılmıştır.

 

Projede firmamızın distribütörü olduğu 15 adet Arcteq OG koruma röleleri, 400 den fazla Elnet Lt-TCP enerji analizörü, Beckhoff DDC controller ürünleri kullanılmıştır. 

 

Tüm sistem yine firmamızın distribütörü olduğu zenon supervizor scada yazılımı ile kontrol edilmektedir. Zenon dahilil 400 den fazla driverı sayesinde BMS, aydınlatma ve enerji otomasyonunun aynı yazılım altında toplandığı ender projelerden biridir.

 

Prpjede birbiri ile yedekli çalışan 3 adet scada server bulunmaktadır. 


Paşabahçe trakya fabrikasındaki eski 6300 A panoların sökümü ve yeni Siemens 4000A ADP + Kompanzasyon panolarının saha montajları firmamız tarafından yapılmıştır.  


Şişecam ın dünya genelinde ki fabrikalarına ait elektrik, gaz, su, basınçlı hava tüketimlerinin uzaktan izlenmesi ve ürün başına düşen enerji maliyetlerinin merkezi olarak çıkartılması amacı ile kurulan SEOIS projesinin tüm dananım ve yazılım uygulaması firammız tarafından yapılmıştır. 

 

Proje genelinde;

28 adet enerji kalite analizörü (Elspec G4421)

2000 den fazla pano tipi enerji analizörü (Elnet Lt-TCP)

100 den fazla endress hauser marka ethernet IP haberleşmeli su sayacı

300 den fazla hava tüketim sayacı

 

Projenin ilk etabı olan 15 fabrikaya uygulanmıştır.

 

Sistem, 2 adet merkezi yedekli server ile fabrikalarda lokal olarak bulunan 15 adet scada server üzerinden %100 yedekli olarak olarak izlenmekte ve raporlanmaktadır.

 

Kurulan sistem sayesinde tüm kompresörlerin, pompaların ve fırının verimlilik eğrileri online ve geriye dönük olarak izlenmektedir.

 

Proje geniş alan uygulaması olarak Türkiyede yapılan en büyük projedir.

 

Proje büyüklüğü : 2.750.000 Euro

 


İş makinaları Türkiye distribütörü Tatmak A.Ş. nin Kavacık ta yapılan 3000 m2 lik yeni yönetim yönetim binası ve Tuzla daki Fabrika binasının tüm elektrik taahhüt işleri firmamız tarafından yapılmıştır.


Proje Bedeli : 450.000 TL (2012)


Verizon un Yenibosna da bulunan data center ına ait bir sistem odasının pano uygulaması firmamız tarafından yapılmıştır.


Site Menu